Monday, 5 Jun 2023

Zamandan ve Bütçeden Tasarruf Sağlayacak Toplu Yemek Hizmeti

Catering ve toplu yemek hizmeti veren şirketler talep doğrultusunda hazır yemek hizmetleri sunan işletmelerdir. Son yıllarda catering hizmetlerine olan ihtiyacın artması ve bu hizmetlerin sağladığı rahatlığın ve lezzetin ilgili kişiler tarafından keşfedilmesi sonucunda yoğun talepler ortaya çıkmıştır. Catering şirketlerinden yemek hizmeti alırken, şirketler kendilerine ait yemek menüleri arasından seçenekler sunmaktadır. Ancak bu seçeneklerin dışında özel organizasyonlar için farklı menüler oluşturabilme imkânı da bulunmaktadır. Catering şirketlerinin sunmuş olduğu menüler, kalori ve besin değeri yönünden dengelenmiş ve uzmanlar tarafından hazırlanmıştır. Bu hizmetlerde genel olarak 4 çeşit yemek bulunmaktadır. Başlangıç, ana yemek, salata ve tatlı olacak şekilde bir dağılım olduğu söylenebilmektedir. 

Örnek Catering Menüsü

Her catering firmasının kendisi için oluşturduğu özel bir menüsü vardır. Toplu yemek listesi firma tarafından müşterilere sunulmaktadır. Daha geniş çaplı hizmet veren firmalarda birden fazla menü bulunmaktadır. Özel organizasyonlarda ise standart menülerin dışına çıkılmakta, müşteri taleplerini karşılamaya yönelik yeni menüler hazırlanmaktadır. Catering firmaları menülerine örnek olarak aşağıdakileri göstermek mümkündür:

  • Yayla çorbası, patlıcan musakka, soslu makarna, revani tatlısı.
  • Domates çorbası, taze etli fasulye, pirinç pilavı, mevsim salata.
  • Mercimek çorbası, ızgara soslu tavuk, şehriyeli pirinç pilavı ve mevsim meyvesi.

Catering ve toplu yemek hizmeti veren şirketler işverenlere, çalışanlara veya organizasyon sahiplerine çok büyük avantaj sağlamaktadır. İhtiyaca göre araştırılması ve değerlendirilmesi gereken biz hizmet çeşididir.

Organizasyonlar için yemek hizmeti

Düğün, davet, etkinlik ve toplantı gibi birçok alanda yemek hizmetine ihtiyaç duyulmaktadır. Halk arasında catering hizmeti olarak da adlandırılan organizasyonlar için yemek hizmeti büyük gruplara sunulan bir hizmet olarak söylenebilir.

Efsane Toplu Yemek olarak verdiğimiz hizmetler arasında organizasyonlar için yemek hizmeti de bulunmaktadır. Düğün, sünnet, nişan, toplantı, balo gibi birçok organizasyon için yemek taşıma hizmeti yani halk arasında söylenen adı ile catering hizmeti verilmektedir. Sunduğumuz bu hizmet ile toplantı yapacak olan kişilerin işleri de son derece kolaylaşmaktadır. Toplu olarak sipariş verilen menüler isteğe uygun olarak hazırlanmaktadır. İstediğiniz gün ve saatte sizlere teslim edilmektedir.

Sonrası Zamandan ve Bütçeden Tasarruf Sağlayacak Toplu Yemek Hizmeti Lezzettanesi yemek tarifleri ilk ortaya çıktı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir