Sunday, 28 May 2023

Meme Büyütme Estetiği ve Plastik Cerrahi

Kadınlarda meme küçüklüğü oldukça önemli bir konu olarak görülmektedir. Birçok kadın memelerinin küçüklüğünden şikayet ederken, uzmanlar bu konuda her geçen farklı araştırmalar yapmaktadır. Ancak şu anda meme büyütme ameliyatı için yapılabilen en ideal yöntem meme protezi yöntemidir.

Diğer yandan bazı doktorlar meme protezi haricinde başka yöntemler kullanmayı denemektedir. Bu yöntemlerden biri ise ilaçla meme büyütmedir. Ancak bu konuda birtakım sorunlar ortaya çıkmaktadır. Uzmanlar ilaçla yapılan meme büyütme yöntemlerinin risk taşıdığını ve bunun en bariz örneğinin ilaçlarda bulunan hormonlar olduğunu öne sürmektedir. İlaçlar içinde bulunan hormon maddelerinin kanser yapabileceği, bunun yanında insan dengesini de bozabileceği savunulmaktadır.

Estetik Cerrahi

Estetik konusunda son yıllarda çok önemli gelişmeler oldu. Estetik ameliyatlar özellikle kullanılan materyallerin ve tekniklerin gelişimiyle eskiden korkulan artık günlük işlemler arasına girdi. Ayrıca estetik cerrahi yöntemleriyle ilgili çok önemli gelişmeler kaydedildi. Hazırladığım bu site estetik konusunda bilgi edinmek isteyenleri bilgilendirmeyi amaçlamaktadır. İnternette estetik konusunda bilgileri arama motorları yardımıyla diğer sitelerde de bulabilirsiniz. Bu sitedeki tüm bilgiler tarafımdan anlatılmaktadır. Estetik konularını ayrıntılı olarak aşağıdaki estetik sayfa bağlantılarında bulabilirsiniz. Bu sitede bulamadığınız konular için diğer sitelerime ve ana estetik siteme bakabilirsiniz.

Her plastik cerrahın kendi disiplini, tecrübesine göre uyguladığı estetik operasyon yöntemleri farklı olabilir. Burada önemli olan bilimsel temel kazanmış kurallara uyulması, başka merkezlerde uygulanıp üstünlüğü kanıtlanmış cerrahi metodları doğru olarak kullanılmasıdır. Hasta üzerinde bilimsel olmayan, sonuçları belli olmayan estetik metodların uygulanması istenmeyen komplikasyonlara yol açabilir. Gereksiz yere defalarca ameliyat olabilirsiniz. Bilimsel olmayan bir yöntemin sonuçları da çok farklı olabilir bazen zararlı da olabilir.

Plastik Cerrahi konuları tüm vücutta uygulanan operasyonları içermektedir. Bunları vücut bölgeleri olarak ayırabilirim. Yüz bölgesindeki estetik girişimleri başlıca, burun estetik operasyonu, yüz germe operasyonu, kepçe kulak estetiği, kaş estetiği, yüz derisinin gençleştirilmesi olarak sayılabilir.

Meme Göğüs Estetik Girişimleri

Meme göğüs estetik girişimleri ayrı bir başlık altında incelenirse, meme büyütme ameliyatı, meme küçültme, göğüs dikleştirme, meme asimetrisi, eşitsizliği, erkekte meme büyümesi (jinekomasti), meme ucu problemleri konularını içerir. Meme yapısı yine doğum sonrasında daha sıklıkla deformasyon gösterir. Sarkma oluşan göğüsler, deri fazlalıkları çıkarılarak dikleştirilir. Aşırı büyük olan göğüs ise meme küçültme operasyonu ile küçültülebilir. Meme büyütme ameliyatı ise en sağlıklı ve kalıcı olarak silikon meme protezi ile yapılabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir